Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
  • Zobrazit

Přírodní a bio kosmetika


Zdravá čistá pleť, hebká pokožka, lesklé vlasy,... to vše je přáním každé ženy a nejednoho muže.

Jak docílit toho, aby byla naše pleť opravdu zdravá, bez ucpaných pórů, přesušených míst, vlasy se leskly a nemastily,  nebyly zatížené silikony a pokožka na těle byla jemná a zdravě hydratovaná? Klíčem k úspěchu je náš výběr.

Stejně tak, jako přemýšlíme nad tím, co sníme a co vypijeme, přemýšlíme nad tím, jaký pleťový krém, deodorant nebo vlasový šampon si pořídíme. Popravdě, kdo z vás sledujete složení kosmetických výrobků? Pravděpodobně málo kdo, pokud nejste chemici, uvedeným názvům stejně neporozumíte. V médiích se často hovoří o zdraví škodlivých parabenech, chemických tenzidech, ftalátech, dioxinech a dalších zdraví škodlivých látkách. Je třeba si uvědomit, že všechny uvedené látky jsou obsažené v běžné kosmetice, a tak jste je dnes možná použili i vy.

Pokožka tvoří povrch našeho těla, chrání nás a přece sama potřebuje naši ochranu. Kůže jako největší orgán našeho těla umožnuje vstřebávání a pronikání látek do našeho organismu. Proto je důležité, abychom eliminovali pronikání chemických látek, které mohou naše zdraví poškodit. Řešením je správný výběr, výběr z přírodní a bio kosmetiky.

Přírodní a bio kosmetika neobsahuje tělu cizí minerální oleje, parafín ani vazelínu. Ty se získávají z ropy, která vznikla v hlubinách naší Země z odumírajícího rostlinného materiálu. Proto se minerální oleje neodvozují z tvořivých životních procesů rostlin, ale naopak z procesů odbourávání. Na kůži vytvoří ropný derivát film, kdy kůže je na dotyk hebká a vláčná, ale nemůže správně fungovat, dýchat, vstřebávat a vylučovat odpadní látky.

Pokud Vám není cizí naše životní prostředí, pak můžete mít čisté svědomí, pokud volíte certifikovanou bio kosmetiku. Použité rostlinné suroviny nezatížily životní prostředí pesticidy, herbicidy a jinými látkami, které zvyšují výnosy a dostávají se do podzemních vod. Rovněž obaly jsou recyklovatelné, vyrábějí se často ze skla nebo recyklovaných plastů.

A na závěr chceme zdůraznit, že produkty, ani jednotlivé složky, certifikované přírodní a bio kosmetiky nejsou v žádném případě testovány na zvířatech!
Další články k tématu:

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
mořské mycí houby, alva, lavera, Natura Siberica, Purity Vision, Urtekram,
BIO kokosový olej Tropicai, Purity Vision, BIO kokosový olej bez vůně Royal Green
Copyright ©  2012-2017 Lovebio s.r.o.
                                                                                 

JavaScript musí být povolen