Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
  • Zobrazit

Zdravé opalování s minerálními filtry

23.04.2014
Léto se blíží, a proto je nejvyšší čas myslet na pořízení vhodných opalovacích prostředků. V následujícím článku se dozvíte bližší informace o rozdílu mezi opalovacími prostředky s minerálním filtrem a těmi konvenčními s filtrem chemickým.


Léto přímo vybízí k pobytu venku. Ale jak ochránit naši pokožku před slunečními paprsky?

Samozřejmostí je vhodné oblečení, sluneční brýle, pokrývka hlavy a opakované použití vhodného opalovacího prostředku, který ochrání naši pokožku před škodlivými vlivy slunečního záření. Tuto jednoduchou zásadu známe určitě všichni.

Říkáte si, že je jedno, jestli se namažete běžným opalovacím prostředkem s chemickým filtrem nebo přírodním, který obsahuje minerální filtr? Jedno to určitě není Vaší pokožce, která reaguje při slunění rozdílnými způsoby.


Opalovací prostředky s chemickým filtrem
obsahují chemické sloučeniny, které škodí našemu zdraví. Jedná se např. o
benzophenon, který je aktivován slunečním zářením a následně štěpen na zdraví škodlivé volné radikály, oxybenzone, ethylhexyl salicylate a benzophenone, které narušují hormonální rovnováhu v těle a dále dioxyny a parabeny.

Naproti tomu přírodní opalovací krémy a mléka obsahují minerální filtry, což jsou čistě přírodní minerální pigmenty rozmělněné na velmi jemný prach. Minerální filtry zůstávají po aplikaci na povrchu pokožky, kde vytvářejí neviditelný film odrážející sluneční paprsky. Obsahují účinné a zdraví neškodlivé látky jako je
zinek (oxid zinečnatý, zinc oxide) nebo titan (oxid titančitý, titanium dioxide). Obě uvedené látky nabízí dostatečnou ochranu před UVA i UVB zářením a přitom nepředstavují žádné zdravotní riziko.

Opalovací kosmetika s minerálními ochrannými filtry je nejbezpečnější a nejzdravější volbou pro kojence, děti a osoby s citlivou pokožkou. Přírodní opalovací krémy a mléka působí okamžitě po nanesení, jsou voděodolné a otěruvzdorné.
Nejvyšším možným SPF faktorem je 30, proto je třeba krém s minerálním filtrem aplikovat častěji než chemické opalovací přípravky.Důležité je sledovat nejen složení opalovacího krému, ale rovněž nezapomínat na jeho opakovanou aplikaci. Pouze ta nás dostatečně ochrání před vlivy slunečního záření.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
mořské mycí houby, alva, lavera, Natura Siberica, Purity Vision, Urtekram,
BIO kokosový olej Tropicai, Purity Vision, BIO kokosový olej bez vůně Royal Green
Copyright ©  2012-2017 Lovebio s.r.o.
                                                                                 

JavaScript musí být povolen